přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Auditoři

Na auditory a auditorské společnosti jsou kladeny zvláštní nároky zejména v oblasti odpovědnosti za škodu, kterou mohou způsobit v souvislosti s výkonem auditorské činnosti. Proto, aby byla zajištěna ochrana klientů auditorů, ukládá zákon všem auditorům a auditorským společnostem povinnost uzavřít pojištění profesní odpovědnosti za škody.

Pojištění profesní odpovědnosti za škody auditorů zpravidla kryje:

  • finanční škody způsobené klientům v důsledku porušení právních povinností plynoucích z profesních předpisů a obecných právních norem;
  • náklady spojené s právním zastoupením.

Specialisté WI-ASS ČR jsou připraveni Vám pomoci s nastavením parametrů pojištění tak, aby odpovídaly Vašim individuálním potřebám. Pojištění tak může zahrnovat například:

  • škody na dokladech převzatých v souvislosti s výkonem auditora (např. na účetních knihách);
  • škody na životě, zdraví a majetku třetích osob z titulu obecné odpovědnosti za škody, k nimž může dojít při provozu kanceláře auditora;
  • škody způsobené auditorskou činností vykonávanou pro mateřské, dceřiné společnosti nebo jiné blízké subjekty.

Z pohledu dalších rizik souvisejících s výkonem auditorské činnosti lze doporučit ke zvážení především živelní pojištění majetku, pojištění pro případ přerušení provozu z důvodu živelních škod, pojištění zpronevěry a v případě obchodních společností i pojištění odpovědnosti za škody členů statutárních orgánů.

Specialisté WI-ASS ČR mají rozsáhlé znalosti a zkušenosti v oblasti pojištění auditorských společností a rádi Vám předloží konkrétní cenovou nabídku komplexního pojištění podle Vašich požadavků a potřeb.

Chcete více informací?

Mgr. Tereza Poláková

Jednatelka

polakova@wiass.cz

+420 725 526 798

Kontaktní formulář
nebo zavřít