přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Nemovitosti, rezidenční objekty

Pojištění nemovitostí a rezidenčních objektů je určeno nejen pro developerské společnosti, obce a majitele bytových domů, ale i pro občany, společenství vlastníků bytových jednotek a bytová družstva.

Komplexní pojištění by se mělo skládat nejen z živelního pojištění majetku, jehož účelem je krytí věcných škod na pojištěných nemovitostech, ale i pojištění odpovědnosti za škodu v souvislosti s držbou, pronájmem nebo provozem nemovitosti.

Pojištění je dále možné rozšířit o pojištění ušlého nájemného a pojištění strojů. Pojištění ušlého nájemného navazuje na pojištění majetku a jeho účelem je náhrada nájemného (příp. zálohových plateb na správu) v případě poškození nebo zničení pojištěné nemovitosti. Pojištění strojů doporučujeme sjednat zejména pro klíčová strojní zařízení, na nichž z velké části závisí provoz zařízení. Jedná se například o vzduchotechniku, výtahy a další. Strojní pojištění zajistí mimo jiné krytí škod způsobených chybou obsluhy nebo přepětím elektrického proudu.

Obchodním společnostem, bytovým družstvům a společenstvím vlastníků jednotek lze pak doporučit ke zvážení pojištění odpovědnosti za škody členů statutárních orgánů.

V případě Vašeho zájmu Vám specialisté WI-ASS ČR na základě Vašich požadavků a potřeb rádi předloží konkrétní cenovou nabídku pojištění.

Chcete více informací?

Jiří Havelka

Manažer pro klíčové klienty

havelka@wiass.cz

+420 605 298 331

Kontaktní formulář
nebo zavřít